Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Kultura a sport > Obecní hospůdka a obchod

Obecní hospůdka

Obecní hospůdka a dnes již neprovozovaný obchod se smíšeným zbožím jsou budovy umístěné ve sportovním areálu Hošťalovice. Majitelem těchto zařízení je Obec Hošťalovice. Obecní hospůdku má v dlouhodobém pronájmu Český svaz chovatelů Hošťalovice a v současné době ji provozuje paní Zahradníková Hana.

Historii výstavby obecní hospůdky naleznete v sekci: Český svaz chovatelů . Po převedení budovy do majetku obce se začalo s další postupnou modernizací budovy, kdy došlo k výměně oken, střechy, zateplení budovy, opravy kuchyně, opravy WC a k dalším stavebním opravám.

V hospůdce je k dispozici pravidelně otevřený výčep, dále pro různé akce taneční sál, kuchyně a při pěkném počasí také venkovní altánek, terasa a udírna. K tradičním akcím v hospůdce patří téměř pravidelné hudební pátky za doprovodu harmonik nebo občasné hudební soboty za doprovodu kytar. Dále se v hospůdce konají různé taneční zábavy (k nejznámějším patří v září konané "Vinobraní"), schůze a setkání s občany. Hospůdku je možné také využít ke konání oslav, svateb a podobných akcí. 

Obchod se smíšeným zbožím byl vybudován obcí Hošťalovice v rámci přestavby celého sportovního areálu. Obchod není v současné době využíván.

 

Obchod  Hospoda