Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > Návrh opatření obecné povahy ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber)

Návrh opatření obecné povahy ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber)Vyvěšeno: 20. 11. 2023
Sejmuto: 31. 12. 2023

Krajský úřad Pardubického kraje, orgán ochrany přírody (dále též „krajský úřad“), na základě stále vysokého počtu situací, kdy dochází ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber), dospěl k závěru, že je účelné vydat pro území Pardubického kraje (v územní působnosti krajského úřadu) v souladu s ustanovením § 56 odst. 4 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, nové opatření obecné povahy, jimž bude povolena výjimka ze základních ochranných podmínek tohoto zvláště chráněného druhu k některým činnostem, jejichž cílem bude předcházet závažným škodám působeným bobrem evropským, a dále situacím, při kterých může být ohroženo zdraví osob a veřejná bezpečnost.
Dalším cílem takto povolené výjimky je zejména snížit administrativní zátěž žadatelů o individuální výjimky a umožnit operativně zasahovat v zájmu veřejné bezpečnosti a prevence závažných škod na majetku.

V příloze je uložen návrh opatření obecné povahy:

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 21. 11. 2023 7:34