Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Obecní úřad > Úřední deska > VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA - opatření obecné povahy ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber)

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA - opatření obecné povahy ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber)Vyvěšeno: 15. 1. 2024
Sejmuto: 29. 2. 2024

Krajský úřad Pardubického kraje, orgán ochrany přírody (dále též „krajský úřad“), na základě stále vysokého počtu situací, kdy dochází ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber), dospěl k závěru, že je účelné vydat pro území Pardubického kraje (v územní působnosti krajského úřadu) v souladu s ustanovením § 56 odst. 4 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, v platném znění, nové opatření obecné povahy, jimž bude povolena výjimka ze základních ochranných podmínek tohoto zvláště chráněného druhu k některým činnostem, jejichž cílem bude předcházet závažným škodám působeným bobrem evropským, a dále situacím, při kterých může být ohroženo zdraví osob a veřejná bezpečnost.
Dalším cílem takto povolené výjimky je zejména snížit administrativní zátěž žadatelů o individuální výjimky a umožnit operativně zasahovat v zájmu veřejné bezpečnosti a prevence závažných škod na majetku.

VEŘEJNÁ VYHLÁŠKA - opatření obecné povahy ke střetům lidské činnosti s aktivitami bobra evropského (Castor fiber) je v příloze a navazuje na návrh zveřejněný 11/2023.

Přílohy:


Zpět na přehled
Naposledy změněno: 15. 01. 2024 19:48